II. Nemzetközi Kromoszóma Karnevál

Idén anyák napjára szervezte a Rejtett Kincsek Down Egyesület a II. Nemzetközi Kromoszóma Karnevált, melynek fő célja volt felhívni a figyelmet a Down-szindrómával és egyéb fogyatékossággal élők és az őket nevelő szülők helyzetére, valamint az őket segítő összefogás és támogatás erejére. A rendezvényen a jótékonysági felvonulás mellett különféle ingyenes programok, így többek között koncertek, előadások, kreatív műhely és tanácsadás várta az érdeklődőket.

Idén a V4 országokkal összefogásban megvalósuló kezdeményezés célja volt bemutatni a fogyatékossággal élő gyermekek, és családjuk integrációjának fontosságát, valamint erősíteni a hazai és nemzetközi szervezetek közötti együttműködést. Az esemény fontos üzenetet hordozott magában, miszerint az élet nem lehet más és kirekesztő azok számára sem, akik bármilyen fogyatékossággal élnek közöttünk. A rendezvény támogatói: a Visegrád Fund, a Visegrádi Csoport magyar elnöksége alkalmából a Külgazdasági és Külügyminisztérium, a Várkert Bazár és a Magyar Turisztikai Ügynökség voltak.

A Nemzetközi Kromoszóma Karnevál idén is jótékonysági sétával indult a Batthyány tértől, amely a Magyar Honvédség Budapesti Helyőrség Zenekara, valamint a Gyáli Tűzmadarak MazsorettCsoport vezetésével ért a Várkert Bazárhoz. A menetet csakúgy, mint két éve, Stohl András kísérte, aki hangosbemondón keresztül ismertette a séta üzenetét és toborzott ahhoz kísérőket.

A rendezvényen a résztvevőket köszöntötte Varju Krisztina DóraMagyarország 2017-2018. évi V4 elnökségének lebonyolításáért felelős miniszteri biztosa, aki örömét fejezti ki, hogy Magyarország V4-es elnöksége egy ilyen tartalmas és színes programmal gazdagodott. Kisari Károly, a szervező Rejtett Kincsek Down Egyesület elnöke pedig a korai fejlesztés és az elfogadó társadalom fontosságáról beszélt: „a szakemberek véleménye egyértelműen megegyezik abban, hogy a koragyermekkori integrált környezet erősíti a kreativitást, az együttműködési, az empátiás, és a problémamegoldó készséget, ami a későbbiekben az iskolai tanulmányok során, és a munkaerőpiacon is egyaránt előnyt jelent.”

A program további részében ingyenes programokkal, szabadtéri koncertekkel, bábelőadással, gyermekfoglalkozásokkal és tanácsadással várták a szervezők a családokat. A rendezvényen a partnerországok is lehetőséget kaptak a bemutatkozásra, a nagyszínpadi koncertek csúcspontjaként pedig a Ghymes együttes lépett fel, de bemutatkozott még a fiatalokból álló Budapest Show Kórus, a pécsi tánccsapat a 4 for Dance, valamint a Nemadomfel Együttes. A benti színpadon bábszínházi előadás, Kalóz-Varázsló műsor és a szlovák partnerek előadása várta a látogatókat.  Bemutatkoztak a Csodavárak, a szakemberek pedig ingyenes tanácsadással álltak az érdeklődők rendelkezésére.

 Háttér:

A projekt 2016-ban elnyerte a Visegrád Fund „Project of the Year” díját.

https://www.visegradfund.org/news/project-of-the-year-2016-international-chromosome-carnival/

Fotók az alábbi albumban elérhetők: II. Nemzetközi Kromoszóma Karnevál

Videós összefoglaló itt!